| arryana a întrebat:

Salut.ce este viata?

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Bună! happy
O întrebare aparent simplă, cu un răspuns atât de încurcat. Hm...
Viaţa este ceva preţios, ceva ce nu avem cu toţii. Ceea ce avem toţi, se numeşte existenţă. Viaţa ta va fi aşa cum ţi-o creezi tu. Mda, depinde de şi de împrejurări, dar până la urmă tot tu ai cea mai mare influenţă asupra propriei vieţi.
Şi apoi, definiţia vieţii depinde de persoană. Poate fi cel mai de preţ lucru, sau poate fi un chin...
Ca să îţi creezi o viaţă trebuie să ştii ce doreşti.
Mdeci, viaţa e ceva situat între vise şi capacitatea de a le realiza. Cu toţii urmărim ceva în viaţa noastră. Sau poate avem tot ce vrem. Sau poate nu trăim de fapt, poate e doar o iluzie...
Viaţa e abstractă.
O seară frumoasă!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O luptă continuă unde până la final moartea biruiește!
Pa, pa.

| Dariusuu a răspuns:

Cel mai frumos cadou primit.

Probabil că acum o să te gândeşti la un cadou mai frumos dar nu există.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sincer?
O mare mare dezamagire.
Prea putine bucurii.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incetati sa mai cautati alte sensuri pentru niste cuvinte banale. Penibil. Vrei sa imi spui tu mie ca nu stii ce e viata? E asa de greu sa iti dai seama ca e tot ceea ce ne inconjoara?

| Erica33 a răspuns:

E un rahat!sad

| alinaiuliana89 a răspuns:

Salut, viata dupa parerea mea este un joc, iar noi suntem caracterele laughing ma amuza, poti face ce vrei tu in ea, poti trai experiente frumoase dar si experiente triste sau neplacute orice ar fi viata poate fi vazuta in o gramada de feluri si descrisa, ce faci, cum esti cred ca, conteza cel mai mult big grin

Întrebări similare