| Chiper_Vlad_1989 a întrebat:

Salut, de o saptamana, ma tot conectez pe Facebook, dar imi apare o pagina alba, fara sa imi arate ceva pe ea. Va rog sa ma ajutati deoarece nu vreau sa imi fac un cont nou de Facebook. Dau funda!

3 răspunsuri:
| Ankesenamon a răspuns:

Hm..cred ca ti au dat report niste persoane sau pur si simplu ti au anulat contul cei de la facebook poate pentru ca ai postat ceva cu tenta sexuala etc

| Chiper_Vlad_1989 explică (pentru Ankesenamon):

S-ar putea sa fi primit report, dar nu am fost anuntat sau ceva... In legatura cu tenta sexuala ar fi imposibil...

| floresdemayo a răspuns (pentru Chiper_Vlad_1989):

Dacă imaginile postate se făceau 'vinovate' pentru conținut, cel mult, ai fi primit o notificare în "Inboxul de asistență" și ai fi primit sancțiuni, până la suspendarea definitivă a contului, dacă ai fi încălcat, în mod repetat, regulamentul.
Dacă zici că nu te faci vinovat de așa ceva, atunci cineva, care deține alte câteva zeci de conturi (false, la rândul lui), ți-a raportat contul ca fiind fake. Ciudat, dar unii cu asta se ocupă. straight face Deci, din cauza acestor multor reclamații, ți s-a închis automat, iar cei de la FB, doar peste aprox. 15-30 zile îți vor trimite un email în care îți vor solicita niște date (copii foto) după un act, din care să rezulte că numele tău, data nașterii și poza din profil sunt reale. Dacă corespund datele, în scurt timp, ți-l vor debloca.
Până atunci, ți-aș propune, să îți faci (și) un alt cont. E mai bine, ai să vezi. Și ai grijă, cu cine te împrietenești!