| gangsteradv1000 a întrebat:

Salut, idk de ce dar nu mai pot sa vb cu lume pe care nu o cunosc, am intrat la liceu si cu unii pur si simplu nu stiu ce sa le zic, aceeasi problema si cu fetele, nu stiu ce sa zic in conversatie(vorbesc cu cei/cele pe care ii stiu), aveti niste sfaturi?

1 răspuns:
| Bakugo a răspuns:

Parerea mea este ca nu ar trebui sa fii nici retras, dar nici sa te pui in centrul atentiei. Alege-ti 2-3 care ti se par mai ok si intra in vorba cu ei, la genul,, salut, voi faceti mate cu... daca zice da, e ok si incepeti sa vorbiti despre profu' respectiv si apoi schimbati alte subiecte etc, iar daca nu face cu profu respectiv incepi sa-i povestesti, si tot asa sper ca ai inteles ce am aberat si eu laughing) iar cu fetele, mai ce sa zic eu ma bag in seama cu fetele de la liceu, cand stau la chioscul liceului. Fetele vin sa si cumpere diferite chestii, iar eu le recomand anumite chestii, sau le dau sucuri din firgider, deoarece ma inteleg bine cu vanzatoarea si o mai ajut, si de acolo porneste totul. Daca tu nu ai chiosc in liceu, e cam nasol laughing ce sa zic, incearca sa te dai cu ele in vorba folosind modalitatea cu,, profu'' sau intreab-o ce clasa e si de acolo presupun ca poti dezvolta si tu o conversatie (exemple, daca tot se aporpie sarbatorile o poti intreba daca are ceva planuri, sau unde face revelionul ) intelegi tu, sper ca te-am ajutat.