| Just4Joker a întrebat:

Ma simt cam ciudat, ca si cum nu m-as putea concentra destul de mult la scoala. Sunt la fel de activ si la fel de bun, dar parca... Nu stiu, imi e mai greu.
Cateodata ma simt foarte obosit, desi ma culc la ora 23:00.
Problema e ca, in vacanta ma culcam peste 2:30 AM, petrecand timp la computer.
Simt cateodata ca nu sunt suficient de bun ca sa termin si clasa a 7-a cu media generala 10... Ma simt foarte prost si atunci. Am primit deja un 10 la istorie, insa nu m-a motivat destul.

Ce sa fac? Uneori chiar invat cam greu, nu stiu de ce...
Sa fie de la oboseala? Cum scap de acel sentiment nasol de "deznadejde"?
Parca nu prea mai am incredere in mine...

Răspuns Câştigător
| 7eleven a răspuns:

Ti-as recomanda sa dormi de la 22..eu din acelasi motiv ca al tau mi-am pierdut echilibrul natural si incepusem cu insomnii si alte probleme la scoala. Conteaza extrem de mult sa gandesti pozitiv, nu te-ai schimbat deloc. esti tanar si daca termini cu 10 esti cel mai tare..vei ajunge departe! Avem nevoie de oameni ca tine.

| Just4Joker explică (pentru 7eleven):

Am sa tin cont de sfatul tau.
Merci!

| Just4Joker explică (pentru 7eleven):

Haha, semestru' e pe sfarsite si n-am nici o medie de 9!
Multumesc mult, omule!

4 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Cel mai bine te culci si te vei simti mult mai bine.
Stiu cum e sa te simti obosit.
Asa era si eu cand eram obosita la scoala.
Spor la invat!

| 7eleven a răspuns:

Cu placere.