| dendendenis a întrebat:

Mayasii spun ca pe 21 decembrie 2012 se sfarseste lumea.Voi credeti?

5 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Scuze, nu raspund la intrebari penibile

| MYK3 a răspuns:

Da, anul asta in 21 Decebrie la ora 11:11 AM va fi ceva, nu spun ca va zi sfarsitul lumii dar cel putin un cutremur masiv sau un vulcan sau un meteorit ceva o sa fie 100%, asa ca spun si pentru altii, nu stati linistiti, ca o sa vine sfarsitul cum nu va asteptati...

| Amiiii69 a răspuns:

Nu cred..Si matusa mea a zis ca vine sfarsitul lumii pe 21 decembrie dar nu cred..Pentru ca anul trecut a zis ca vine apocalipsa pe nu stiu cat mai sau iunie si era cerul senin..Superstitii care ne agita degeabaoh go on

| ciprianjurje a răspuns:

Uite cel mai simplu raspuns(daca esti credicnicos).In Biblie la,, Apocalipsa" a Sfantului Ioan Teologul sunt cateva profetii care au inceput sa se implineasca. Dar sa stii ca inainte de sfarsitul veacurilor(nu al lumii) trebuie sa se implineasca si celelate profetii printre care si: Implantarea acelor cipuri in brat sau pe frunte prin care iluminatii(cei ce conduc lumea)ne vor manipula(numai daca le acceptam)apoi va fi al III-lea razboi mondial, si in cel din urma antihristul va conduce lumea, dar un profet spunea(nu-mi vine in minte numele acestuia acum) ca in Rusia va veni tarul(un rege universal care va uni toate popoarele crestine). Deci, pe scurt: Pana nu se vor impilinii toate profetiile din Biblie nu va veni sfarsitul veacurilor. Si inca ceva daca esti speriat de aceasta profetie este mincinoasa creata de niste profeti mincinosi (chiar si de profetii mincinosi ne este spus in Biblie).

| Adinak a răspuns:

Nu nu credem asa au spus si anul trecut si in 2004 si in 2000 si tot nu s-a intamplat nimic ...asaca stai linishtita