| Doarunaltutilizator a întrebat:

Salut.
Nu stiu daca puteti vedea dar intrebarea mea este urmatoarea;

De ce mi s-au sters anumite raspunsuri intrebari unele raspunsuri erau castigatoare unele intrebari vreo 2 le-am sters eu la intrebari am inteles motivul pentru care au fost sterse dar nu inteleg de ce si raspunsurile mele, puteti sa-mi spune-ti motivele?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

La fel am patit si eu. Raspunsul nu incalca absolut nicio regula dintre cele enumerate, insa mi-a fost sters. Frustrant e ca, in ciuda faptului ca am trimis nenumarate mesaje, nu am primit vreun raspuns. Adminii TPU sunt de vina, ei sterg raspunsuri aiurea. Ei ar trebui sa-ti dea explicatii.

| Salontanul a răspuns (pentru AFR81):

Poate raspunsul nu incalca nici o regula dar intrebarea da. O data cu intrebarea se sterge si raspunsul.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Salontanul):

Asta am inteles dar sunt prea multe raspunsuri totusi.

14 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Cere reanalizarea continutului sters.
http://www.tpu.ro/continut-sters-admin/
Am observat ca se sterge masiv si dispar postari care chiar n u meritau a fi sterse, dar bine ca raman cele de prost gust...
O zi buna :)

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citeste pe aici: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#12

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai se sterge si daca e funda.

| Fatamuntilor a răspuns:

Uite ce e interzis pe TPU http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#40
Nu conteaza ca ti-au fost sterse si raspunsuri castigatoare, daca si acele incalca regulamentul. Unii utilizatori dau funda la primul raspuns indifent daca e bun sau nu...Si mie mi s-a intamplat sa primesc o funda pe un raspuns eronat, mi-am dat seama ca nu e bun si am cerut sa fie sters.
Oricum, poti intra aici sa ceri reanilizarea postarii
http://www.tpu.ro/continut-sters-admin/

| OldSoul a răspuns:

Pentru ca fie intrebarea respectiva sau raspunsul respectiv a incalcat regulamentul TPU.

| Doarunaltutilizator explică (pentru OldSoul):

Pai mi s-au sters si vreo 2 raspunsuri castigatoare de la intrebari puse de alti useri.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Doarunaltutilizator):

Nu stiu ce reguli am incalcat la unele poate fiindca acele intrebari au incalcat niste reguli si de aceea mi s-au sters raspunsurile respective.

| OldSoul a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Tocmai de aia, ca acele intrebari nu aveau ce cauta pe site(incalcau regulamentul), iar cand se sterge o intrebare atunci automat se sterg si toate raspunsurile, fie ca era unul din ele castigator sau nu.

| Florentina9210 a răspuns:

Din cauza ca intrebarea a fost pusa la categoria gresita ori nu a respectat regulamentul.

| RareşTPUro a răspuns:

Unele intrebari sunt sterse fiindca incalca termenii impusi de TPU.ro. O data cu intrebarea se sterg si raspunsurile, E si normal, nu? Ca nu are unde sa ramana raspunsul, daca intrebarea a fost stearsa.

Dar se poate sa fie si doar un raspuns sters daca nu corespunde regulamentului si termenilor.

| MistretulPufos a răspuns:

Tuturor ni se intampla

| Innsbruck a răspuns:

Intrebarile puse de alti useri au fost sterse de ei! clar ca se sterg si raspunsurile