| Doarunaltutilizator a întrebat:

Salut.
Subiectul acesta este unul des intalnit in tara dar nu prea e discutat si anume...ANTURAJUL...ce reprezinta pentru voi anturajul? e ceva rau sau bine? pentru voi anturajul ii influenteaza pe alti oameni negativ sau pozitiv?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Anturajul este foarte important pentru dezvoltarea ta pe toate planurile.Fa in asa fel incat sa te inconjori de oameni care te vor incuraja si sustine mereu, si de la care ai ce invata in permanenta ( lucruri bune, nu cum sa spargi un geam ).

4 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Pentru mine anturajul reprezinta un lucru bun, mie imi place sa stau prin oras cu prietenii mei.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Doar anturajul iti dezvolta spiritul sociabil laughing Deci e de bine. Sau asta crezi atunci cand esti in el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anturajul per sei, nu este un "lucru"/chestie negativa sau pozitiva.
Depinde doar de influenta pe care o exercita, de CARACTERUL persoanelor din acel anturaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ca "ce reprezinta anturajul pentru voi", e ca si cum ai zice "ce parere ai, cat fac 2 + 2, e ceva exact, nu e de dat cu parerea.
Anturajul e format din oamenii pe care ii ai langa tine cel mai mult.Noi daca petrecem mult cu niste persoane cu timpul incepem sa luam multe caracteristici de la ei, bune sau rele, cam greu sa nu ramai cu caracteristicile lor, chiar daca vrei sa nu, in fine.De aici iti dai seama daca te influenteaza bine, sau rau.