| NoNameSiPunct a întrebat:

Sunt Ervan si am o prietena foarte rea si neintelegatoare. As vrea sa inchei prietenia cu ea dar ma tem ca se va supara si in plus daca ii voi spune in fata, mama ei o va suna pe mama mea ca sa se roage si nu stiu ce sa fac! Plz help me!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu ii supui asa. Cel mai simplu e sa o iei incet, adica incepi sa nu mai iesi cu ea, cand vorbiti incepi sa nu mai fi de acord cu ce zice (sa nu mai aveti nimic in comun). Incet, incet se va destrama "prietenia".

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cine te ține cu forța lângă ea?
Mama ei sau a ta?
Îi spui diplomatic ce te deranjează la ea și dacă nu-și revizuiește comportamentul închei relația cu ea.
Pa, pa.

Apache
| Apache a răspuns:

...da spune-i dracu direct si gata!
ba da voua chiar va pasa de toate idioatele?

| Tweetymrrr a răspuns:

.Evit`o.straight face.Iti este frica ca mama ta te va certa?raised eyebrows.da o sa stai toata viata dupa uan enervanta?!
Deci ori iti afci curaj si`i zici ca vrei sa vorbesti si cu alte persoane,ori o eviti.Ce ti`e rusinbe de ea? Spune`i fat`o! Ce naiba/! Daca-mi facea mie asa incepe si o mini`cearta, bine la tine nu e cazu`.tu doar fa`o sa nu se mai intelega cu tine, n`o mai baga`n seama.se prinde ea ca o excluzihappy