| kevinnn19 a întrebat:

a trecut o perioada lunga de cand nu v-am mai scris, as vrea sa ma ajutati cu ceva sfaturi.Sunt intr-o relatie cu o fata de 5luni si ceva si o iubesc foarte mult dar uneori ma jigneste foarte tare, spune niste vorbe care chiar dor.Intr-o zi imi spune ca ma iubeste extrem de mult iar in alta ca sunt un simplu baiat care ii place,uneori exagereaza atat de mult,daca nu as lasa de la mine cu siguranta ne-am desparti,dar nu stiu ce sa mai fac. Uneori trebuie sa imi cer eu scuze ca poate am inteles gresit, ca poate..., cand ea ma jignea si tot chestii din astea.Dar nu pot sa ma despart de ea(eu am 21 iar ea are 17 dar e mult mai matura pentru varsta ei, in 80% din timp). Parintii ei sunt plecati in strainate de 4 luni si sta singura,imi reproseaza ca nu sunt cu ea tot timpul,dar eu am si examene si nu pot fi acolo, cand e perioada aia a lunii imi spune ca poate ar trebui sa ne despartim, dar dupa ce trece imi spune ca ma iubeste foarte mult si ca ar vrea sa se casatoreasca cu mine si sa fie cu mine pentru totdeauna.Ma jigneste destul de des si i-am spus ca unele lucruri ma deranjeaza si tot o face,ce sa fac? o iubesc,acum nu imi pot imagina cum ar fi fara ea, dar cateodata e atat de greu cu ea, parca nu ma respecta.Va rog sfaturi, cat se poate de repede, multumesc

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Prietene, relatia ta nu o vad ca pe una stabila. Mai bine reunti tu si vezi daca o intereseaza, decat sa suferi mai tarziu. Daca vezi ca ii pasa mult si nu vrea sa renunti atunci o sa mearga, dar fa chestia asta. E ca un test.

| kevinnn19 explică (pentru T0T):

Ideea e ca am ajuns destul de departe sentimental in relatie si mi-ar fi foarte greu sa o iau de la capat cu altcineva

| T0T a răspuns (pentru kevinnn19):

Pai o sa ajungi si mai departe si o sa suferi si mai mult. Treaba ta, duo pana unde crezi sau pana o sa te dai singur cu capul de pamant. Dar cu cat te inalti mai mult cu atat va durea mai tarewinking