| Katsu a întrebat:

Am o problema cu microfonul de la casti, cand vorbesc cu cineva pe skype sau pe mess, la mine se aude parca as face popcorn, ceva de genu', am mers pana la vecinu' ca credeam ca isi bate el joc si intr-adevar se auzeau popait-uri si nu stiu din ce cauza..castile le am cam de un an, am dat 130 ron pe ele, sunt destul de bune dar nu stiu de ce se aude asa la microfon iar acum nu vreau sa dau iar 100 si ceva de ron pe altele, iar mai ieftine nu cumpar pentru ca dupa 3-4 luni ori bazaie ca naiba ori se crapa, placa audio e buna, nu stiu de care e da' e buna si nu e incorporata. Am reinstalat-o si de la ea nu e problema, recent am reformatat si pc-ul insa tot asa e. Poate imi putedi da voi o mana de ajutor. Dau funda! O seara frumoasa tutror!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi cu castile la alt computer si verifica-le. Daca fac tot asa, castile-s de vina. Daca nu, de vina-i placa audio din computer. Daca sunt puse la iesirea suplimentara (din fata) a computerului poate fi vinovata si placa care face adaptarea la placa audio.