| Nicudk a întrebat:

vreau sa ma mut in clasa a X-a la alt liceu...
1) Pot sa depun dosar de transfer la 2 licee
2) Daca depun dosar de transfer la doua licee si mi le accepta pe ambele ce fac?

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Mai bine te-ai hotari pentru doar unul din aceste licee si depui acolo.Mai intai trebuie sa mergi la secretariatele lor sa intrebi ce trebuie sa faci ca sa te accepte si sa te gandesti bine care din cele doua licee e mai bun, mai aproape de clasa, are profile mai bune si sa te gandesti si la bac la ce discipline va trebui sa dai bac-ul peste 3 ani daca te duci la sectie umanista sau la real.Bafta! big grin

| Nicudk explică (pentru Floreenofficial):

Mersi! Dar nu sunt sigur daca ma accepta liceul la care vreau... Aflu daca m-a acceptat sau nu la inceputul lui septembrie si mi-e frica ca daca nu ma accepta numai gasesc locuri la alte licee atunci...

| Floreenofficial a răspuns (pentru Nicudk):

Stiu ca la inceputul lui septembrie afli,intreaba daca e posibil sa fii acceptat, spune-le ce medie ai avut, motivele pentru care vrei sa te muti etc.Da, nu cred ca mai gasesti in septembrie locuri, acum trebuie sa actionezi luna asta.Succes!