| Mituca a întrebat:

Ar putea cineva sa ma lamureasca ce se intampla cu casatoria gay? De ce s-a trezit biserica acum sa schimbe Constitutia si daca referendumul acela va ofer drepturi LGBT-ului. Eu ii sustin dar sunt confuz care este scandalul mai exact. Multumes anticipat (dau si funda dupa ce aflu cum e.e)

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Indiferent de ce vrea Biserica sau cea mai mare parte a populației, fiind în UE oricum ni se va impune acest lucru, deci e ceva inevitabil.

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Biserica nu ii accepta,, iar acele petitii au fost pentru familia traditionala. Mitingul lor nu prea da roade/
E subiect la prima mana acum in Romania, n-am mai pomenit asa ceva...

| Mituca explică (pentru Drimmero):

Din cate am inteles schimbarea Constitutiei in "casatorie intre femeie si barbat", nu intre "soti" va face mai grea oferirea drepturilor pentru homosexuali (lucrul la care se asteapta EU-ul si SUA sa facem).

| Drimmero a răspuns (pentru Mituca):

Nu ma pasioneaza acest aspect. Se face prea mare haz de necaz pentru acest lucru,, dar asta de acum 1 an-2 ani, nici macar oamenii gay nu fac atata haz de necaz la cat face presa din Romania si la cat fac parlamentarii.

| Mituca explică (pentru Drimmero):

Stiu, cateodata simt ca nu le ofera odata dreptul la casatorie sau macar uninune civila de dragul presei.