| RyanGeorge a întrebat:

cand cineva iti spune ca ai "un comportament de canal" ce inseamna mai exact?
Bine eu stiu, dar vreau sa ii demonstrez cuiva asta si sa ii arat ce credeti si voi.
Un tip i-a spus uneia "eu nu plang pentru cineva care traieste pe tarla si are un comportament de canal".

Multumesc.

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Un comportament de canal" asta e o jignire atat, daca iti argumente si de ce considera el asta, ai avea ce invata asa omul s-a descarcat emotional atat

| Dalmore a răspuns:

Pe mine mă duce cu gândul la homeless, adică o persoană care să târă prin canal și nu are un minim de decență sau demnitate, e la limita dintre rahat împrăștiat pe asfalt și om, gen Hecate. O formă de viață inferioară și inutilă. Dar pentru homeleși am mai multă empatie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dalmore):

Si eu te simpatizez love struck
Decență? Plictisitor.Demnitatea te depășește.Cat despre inferioară si inutila, uita/te in oglinda.Si nu mai fi asa geloasa.De la nervo faci riduri si pun pariu ca lui never nu-i plac

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

BIci latră mai încet că nu știi nimic despre mine rolling on the floor.

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Cât despre gelozie, este posibil să interacționezi cu mine fără să-l aduci în discuție pe Nevermore? rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi plac ridurile

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dalmore):

Si tu știi ceva despre mine si nu știu eu? Lucrezi la Ochii din Umbra?
Nu e posibil, siamezilor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aw

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Ești ca o carte deschisă rolling on the floor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dalmore):

Oi fi ca o carte deschisă, dar tu clar nu știi sa citești.

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Aveam replici mai bune la 12 ani rolling on the floor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dalmore):

Nu știu de ce folosești trecutul...

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum spuneam rolling on the floor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reprezinta doar rãutate si prostie tâmplã. egoism si narcisism prostesc.

| SomethingFunni a răspuns:

Insultele sunt usor categorizate in 3 mari tipologii: caracter fizic, psihologic si de asociere. Evident aceasta este de caracter psihologic, dar incadreaza mai multe notiuni in forma de clasa.

Ar putea semnifica incultura, intoleranta si un retard emotional asemenea marelui clasic "taran prost". Totusi, privind circumstantele ne aducem aminte de un alt mare clasic "esti o tarfa".