| ALEXXXL19 a întrebat:

ce trebuie sa fac la o prima întâlnire ea e pocăită eu nu vreau să știu mai multe păreri

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din start iti pot spune ca asemenea relatie nu este posibila si nici de viitor, pentru ca ea va incerca tot timpul sa te conversteasca la religia ei, iar daca refuzi, te va forta, mai ales daca o iubesti, prin santaj.
Nu exista relatie intre un pocait si un ateu sau alta religie!
Eu spun sa nu pierzi timpul si sa-ti cauti pe cineva ateu, sau care-ti imparatseste credinta si religia.

| SilentRain a răspuns:

Cititi biblia si beti aghiasma

| SG1995 a răspuns:

S-o lasi balta nu merita chinu, sa-si gaseasca unul la fel de indoctrinat, crede-ma am o ruda care s-a casatorit cu una, nu s-a lasat pana cand nu l-a stors de bani, nu l-au convins sa adere la secta lor, iar cand au vazut ca nu le merge manipularea, parinti fetei au bagat harță in relatie, in cele din urma aceasta ruda a bagat divortul. Deci sfatul meu stai departe de spalati creier prinsi inca in evul mediu.

| Lioana a răspuns:

La o prima întâlnire sa te porți normal. E o fata normala iar faptul ca e creștină nu schimba asta.
Preferabil sa nu faci anumite lucruri decât să faci ceva anume. De ex: sa nu fumezi, sa nu bei alcool, sa nu vorbești vulgar și sa nu o duci in locuri unde se practica aceste lucruri.
Ai putea să o duci la plimbare prin parc, sa vă dați cu barca sau hidrobicicleta, sa vizitați locurile frumoase din orașul tau ( nu știu care e), sa mergeți la un film, dar nu alege unul din categoria interzis sub 15 ani. Sărutul la o prima intalnire nu știu dacă e bine să-l încerci. Mai așteaptă. Vezi și tu părerile fetei despre viața, despre relatii. Nu o judeca din start așa cum au făcut cei de mai sus. Așa cum necredincioșii nu sunt toți la fel, nici credincioșii nu sunt toți la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fugi cat vezi cu ochii. Pocaitele trebuie sa se inhaite tot cu pocaiti. E o lege nescrisa, dar nu prieste nimanui o diferenta de confesiune. Doar daca tipa nu e prea pocaita asa cum pare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca persoana e deschisa la minte o sa va intelegeti.
Daca nu, o lasi cu Hristos si gata.
Prima intalnire nu trebuie privita ca mijloc de a o impresiona. Trebuie sa o intrebi despre ea, sa vezi daca iti place, sa vezi daca ei ii place de tine. Si iti sugerez sa nu faci compromisuri. Daca nu iti place ca va incerca sa iti schimbe convingerile, cel mai bine e sa renunti.