| Mafiotu007 a întrebat:

Salut tpu.Cum vi s-a parut la examenul de evaluare nationala la romana? Eu nu m-am asteptat sa ne deie genul liric, asa de usor.Si mai am o intrebare. Daca spune compunere intre 150-250 de cuvinte, eu daca scriu 300 de cuvinte sau mai mult sa zicem,imi scade puncte? Eu zic ca da, deoarece nu stiu sa ma incadrez.Multumesc anticipat si dau funda.

2 răspunsuri:
| gabrielaXCSD a răspuns:

A fost super usor. nu ma asteptam. Nu cred ca sta profesorul sa vada cate cuvinte ai scris laughing are atatea lucrari de corectat.

| gabrielaXCSD a răspuns:

A fost usor. nu ma asteptam ^^ NU cred ca sta profesorul sa numere cuvintele, doar are o gramada de lucrari de corectat si eu am scris mult la a 2 a compunere.