| Maria9Maria a întrebat:

Dau fundita daca-mi veti raspunde la urmatoarea intrebare: Mi-am luat ieri un laptop ASUS si nu i-am instalat windows-ul (pentru ca nu am bani inca pentru a merge la un specialist sa mi-l instaleze)... Cum as putea sa ascult muzica in el daca nu am windows-ul inca instalat in el? In plus, nici DVD-urile cu filme nu mi-le citeste... DE CE? Ce trebuie sa fac? Mentionez ca sunt "PRAF" la capitolul calculatoare! sad In speranta ca-mi veti raspunde, va multumesc anticipat! Maria.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Windowsul este pentru calculator precum combustibilul pentru o masina.Trebuie instalat. Fara programul asta il tii doar de mobila in casa si il stergi de praf.In plus alte programe de redare, codecuri, drivere etc.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Multi din cei care au calculatoare isi instaleaza singuri windws-ul.Nu cunosti pe nimeni in apropierea ta?