| smecherulxxl5 a întrebat:

De vreo 3 zile am un soarece foarte micut in camera mea si vreau sa scap de el.Si mama si tata am incercat sa-l oamoare cu capcane, otrava cu de toate dar nu vrea.L-am vazut si este foarte micut si slab, oricum n-a mancat de mult.Este sub patul meu si roade tot, firele de cablu ornamentele de brat, totul. Oare de ce rontaie lucuri din astea si nu mananca mancarea din capcana? Ajutati-ma plisssss!

2 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Ia de la farmacia veterinara ''griusor''.pui plicul sub pat[fara sa-l deschizi]si in prima noapte ai scapat de el.garantat 100%

| toffy_5172 a răspuns:

Pai scoate tot ce e in camera cabluri tot ce ai si pat si dulapul cu haine, calculator, tot, si cand scoti patul si obiectele mai mari ai grija sa nu scape nicaieri.Si daca nu are vreo gaura unde sa se ascunda il prinzi la colt si ii palesti una.Si in cazul in care are vreo gaura o astupi bine de tot cu ceva tare ce nu poate rontaii, si sa vezi ca nu o sa mai ai probleme cu el, ca o sa moara de foame sau ii bagi putina apa in gaura si il lasi sa iasa afara si il lovesti.Bafta!