| king5151 a întrebat:

Am un soarece in camera, nu stiu cum s-a strecurat, deci acum nu se aude niciun zgomot, cand ma pun sa ma culc pe la 1-2 incepe sa se auda, deci nu stiu cum sa scap de el, e foarte mic si fuge, i-am pus vreo 4 capcane, otrava etc si tot nu scap de el, cum il pot ademeni?

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt multe feluri de capcane (mecanice, cu lipici, otravuri etc.), dar exista si sperietor electronic cu ultrasunete, ce se baga in priza si indeparteaza rozatoarele, goangele etc.
Sunt la alegerea ta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îi cânți ceva frumos.

| J0B0MAT a răspuns:

Fă rost de o pisică.

| king5151 explică (pentru J0B0MAT):

Am, as baga-o in casa dar pana da de el cred ca imi rupe toata mobila

| J0B0MAT a răspuns (pentru king5151):

Așa sălbatică e? încearcă să o bagi puțin și vezi cum se comportă.O dai afară repede dacă nu e ok.

| Darius50boss a răspuns:

Ia o pisică

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Eu, din fericire, am soba in camera si nu stiu cum am reusit, l-am speriat si a intrat in soba. am inchis usita de la soba si am dat drumul la foc.

Răspuns utilizator avertizat
| Mariusbitchsreach a răspuns:

Lasă l probabil te simte că ai inima de aur?

Întrebări recente