| RoToLPP a întrebat:

..
Eu m-as apuca de youtube.
Adica as vrea sa ma fac youtuber...
Spuneti-mi cu ce sa filmez si lucrurile esentiale

Multumesc anticipat...

Răspuns Câştigător
| ajutorul3zz a răspuns:

Lucruri esentiale:
1. Sa ai o calitate audio buna
2.Sa ai o calitate video minim 720p
3. Daca faci gameplay-uri, trebuie sa ai cel putin 30 fps in joc
4.Nu filma cu prieteni care se aud foarte incet.
5.Nu iti injura abonatii in comment-uri.
6.N strica s aiti faci o promovare la un youtuber cunoscut pentru a deveni popular.
7.Joaca doar jocuri populare (minecraft, cs go etc), nu juca jocuri inainte de 2010 ca iti primesti doar dilike-uri.
8.Joaca multiplayer, pentru c ala singleplayer se plictiseste lumea, inclusiv tu.
9.Antreneaza-te inainte sa joci un joc, documenteaza-te despre el si apoi filmeza si spune informatii despre el.
10.Incearca sa colaborezi cu youtuberi mai mari, fa des live-uri si Q&A

Nu strica sa treci pe la canalul meu: https://www.youtube.com/user/YosPeNet/videos

5 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

In primul rand trebuie sa te uiti pe termenii si conditiile de utilizre si sa vezi daca le intrunesti pe toate.In al doilea rand, sunt trei tipuri de oameni care incarca videoclipuri pe youtube. Vlogger-ii, care se cred mari naratori, dar nu le ies la toti.Cei care fac videoclipuri pentru tutoriale si stil sau mai bine zis, cei care ii invata pe ceilalti cum sa faca anumite lucruri.Si ultimii sunt cei care prind o filmare si cred ca este ceva important si o incarca pe site.Acum,eu te intreb pe tine, in ce categorie te incadrezi?

| Ionescu_Ion_1963 a răspuns:

Ceva incredibil, nemaipomenit(faze amuzante, postarea unui film, câteva clipuri cu un conținut mai "explicit", regizează câteva faze tari, un fel de >>Doza de Haş

| RoToLPP explică:

Dar un nume misto de youtube gen:RobotBoy sau ceva de genu

| ajutorul3zz a răspuns (pentru RoToLPP):

Numele nu trebuie sa fie ceva complex, ci un nume simplu si usor de retinut.

| chittty a răspuns:

Lucruri despre tine gen,, 20de lucruri despre mine" si apoi ce vrei tu.