| CosminPatachia a întrebat:

La ce materii dai tezele si bacul la profilele : Stiinte Sociale si Istorie

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

La Stiinte Sociale dai bacul la Romana, Istorie obligatoriu si o proba la alegere din Geografie, Logica, Biologie si altele, teza dai la Romana si o LImba Straina la alegere, Geografie si Isorie tot la alegere una din ele, iar in clasa a 9-a la LOgica, a x-a psihologie, a xi-a sociologie si a xii-a filosofie.
La Filologie dai Bac-ul la Romana, Istorie obligatoriu si tot o proba la alegere ca la Stiinte Sociale, doar ca in loc de logica, sociologie, filosofie si psihologie vei da teza la LAtina din a 9-a pana intr-a xii-a.

| AC4S4 a răspuns:

Mai demult exista o specializare Istorie-Stiinte sociale, acum exista numai specializarea Stiinte sociale, nu exista specializarea Istorie.
Bacalaureatul la Stiinte sociale se da din Romana, Istorie, Geografie/Logica/Psihologie/Sociologie/Economie/Filosofie (probe scrise).
Iar competentele se dau la Romana (proba orala), Limba straina (proba scrisa si orala), Tehnologia Informatiei si a Comunicarii - TIC.

| AC4S4 a răspuns (pentru AC4S4):

Tezele le dai la: Romana, Istorie/Geografie, Limba straina moderna 1, Logica (cls. 9)-Psihologie (cls. 10)-Economie/Sociologie (cls.11)-Filosofie (cls.12).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profil istorie?