| Lorena07 a întrebat:

La scoala diriginta ne-a spus sa îi scriem pe o foaie ce sa le facă profesorii copiilor care fac gălăgie (a zis ca la cele mai bune idei ne da 10). Va rog sa mă ajutați sa găsesc idei utile și interesante!

Răspuns Câştigător
| writtennnns72 a răspuns:

În primul rând asigură-te că ceea ce vei spune nu o să te afecteze şi pe tine, dacă spui o regulă iar tu o încalci nu cred că o să îţi placălaughing.
Ideile mele sunt următoarele:
Dacă copii sunt obraznici au la următorul test -1 punct.
Copii care vorbesc în oră sunt ascultaţi la tablă.
Copii care sunt obraznici o să plătească pentru fiecare stricăciune, iar ca să evităm astfel de belele orice stricăciune o să fie făcută aceleaşi persoane o să plătească, pentru a evita repetarea greşelilor.
Copii care fac gălăgie o să fie scrişi pe o foaie şi acea foaie o să fie lipită pe hol ca să fie făcuţi de râs (aşa nu o să mai facă zgomot nimeni).
Copii care fac gălăgie o să fie de servici în clasă o săptămână întreagă, chiar dacă au mai fost.
Copii care fac gălăgie o să fie scrişi de fiecare dată când vorbesc pe o listă iar dacă lista trece de o pagină aceasta o să fie dusă la director pentru a lua măsuri, sau chiar la ceilalţi profesori pentru a da pedepse pe măsură.
Copii care fac gălăgie o să fie puşi să ducă gunoiul din clasă o săptămână întreagă, dar dacă nu o fac vor fi pedepsiţi.
Nu ştiu dacă sunt cele mai ingenioase idei, dar cam astea sunt bune pentru a potolii nişte elevi.
Baftă!

4 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Invatarea si predarea la clasa a unei lectii noi in locul dnei diriginte si, la sfarsitul orei scurt test pentru a verifica ce au inteles colegii din predarea lectiei de catre cel pedepsit. Iar notarea sa fie facuta de catre dna diriginta - este o varianta Toti Pentru Unu, Unu Pentru Toti!

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai la copii care fac galagie ar trebui sa le ia numarul de telefon al parintilor si sa-i sune sau sa faca teme suplimentare si daca nu le face ii mai suna pe parinti sau absenta nemotivata sau sa-i pedepseasca intr-un fel sa nu iasa 1 saptamana 2 din banca si daca e vazut pe coridor cate o absenta nemotivata sau telefon la parinti.
Parerea mea este ca e mai corect asa decat sa dai 2 si 3 sau sa ii tragi de pari sau sa le dai palme peste ceafa.

| ShaOfHatred a răspuns:

Ce oameni, sa iti lasi prietenii, sau chiar colegii, pentru nota 10.

| WaNt3D1856 a răspuns:

Daca profesorul e de treaba, spune-i ca pedeapsa ar trebui sa fie urmatoarea:
Copilul face galagie -> profesorul ii pune in pauza Nyan cat 10 hours edition la casti. Dupa 10 minute maxim se potoleste laughing