| anonim_4396 a întrebat:

M-am nascut creata. Imi statea de minune, mult mai bine ca acum, acum sta ondulat, dar uneori la ceafa mai sunt vreo 3 suvite care se încrețesc. Dupa un an sau doi din viata, mama vazand ca nu stateam cu prinzători/elastice, clamite in cap si aveam parul destul de lung si cret a inceput sa ma tunda scurt. Si tot asa pana cam pe la 6/7 ani cand s-a gandit sa mi-l lase sa creasca, dar tot pana la umeri ma lasa sa il am. Intrebarea mea este: mai sunt sanse sa il mai am inapoi cret fiind faptul ca m-am nascut creata? Este vreo cale care mi-l ar putea aduce inapoi? Stiu de permanent, dar... nu exista o cale naturala?

mi-e atat de dor de acele vremuri, ma uit in poze si imi pare rău. In familia lui mama, inclusiv ea, aproape toti sunt creti sad

Mai am un var indepartat care a trecut prin ce am trecut si eu. Acum il are drept.

I s-a mai intamplat cuiva?

2 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Multi copii se nasc cu parul blond iar pe masura ce cresc parul se inchide la culoare, asa e posibil sa se fi intamplat si aici, parul tau isi pierde din "cretime" laughing. Poti incerca cu spuma de par, dupa ce te speli il dai cu spuma. Sunt tutoriale pe Youtube.
Sau il poti face cu ondulatorul sau cu bigudiuri

| anonim_4396 explică (pentru PrintesaGumitaa):

La mine a fisty cumva invers. M-am născut bruneta cu ochii negrii, iar acum sunt un ciocolatiu deschis si ochii verzi spre turcoaz big grin Am văzut si eu multe pe Youtube crede-ma toată ziua ma uit pe el, si am încercat cu bigudiuri etc dar nu e de durata sad
Jimim, Bts, Army, yeyyy