| ChocolateDroid a întrebat:

Mi-as dori foarte mult un piercing in limba (nu pentru ca este la moda).
Dar parintii mei nu ma lasa sad si la salon nu pot sa mi-l fac decat cu acordul lor. Ce pot sa fac? Chiar imi doresc unul.

6 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Parintii tai au dreptate!

| Roxy a răspuns:

Ciao:*
Pai du-te la salon si vorbeste cu cei de acolo sivezi daca iti fac sau nu pierce-ulhappy
faza i ca sa nu il vada parinti cand vorbestiwinking
si eu am avut... mi-e dor de elsad. parinti astialaughing
Eventual sa vorbesti cu ceva prieten care a mai facut la alti si sti ca nu au patit nimic.desi e cam riscantstraight face

| Ecou a răspuns:

Deci iti dai seama ca mi-am facut un tatuaj la salon si nu am 18 ani thinking stii am spus-o ca sa ma laud whistling glumeam macar ai incercat sa te duci la salon daca tu vrei sa ti-l faci fatil dar dupa suporti consecintele... cel putin eu am facut si nu am 18 un tatuajwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ti-l doresti pentru ca este la moda, atunci il vrei pentru a te uita la el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteapta pana cand vei implini 18 ani, il vei putea face fara acordul lor. Doar ca. n-o sa mai vrei asta atunci happy

| andreea_8519 a răspuns:

Parintii mei au fost la fel ca ai tai dar le-am zis ca piercul ala ii la moda si chiar imi plk mult, au zis ca ce doamne vreau sa-mi gauresc limba doar n-am inebunit:]]au zis ca mai bine imi fac unul in buric ca acolo nu doare... dar am insistat foarte mult p treaba asta pana cand sau saturat si mau lasat sa mi-l fac.Credema ca orice parinte pana la urma renunta la ce cred ei si isi lasa copii sa se maturizeze chiar daca vor sau nu tot o sa te lase Suta la suta