| voxis12 a întrebat:

Stiu ca pare ciudat, dar eu nu visez prea des si atunci cand visez..visez acelasi lucru..ma aflu mereu intr-un loc diferit si mereu e o fata frumoasa care se presupune ca ar fi iubita mea si e mereu diferita si nu o cunosc, cel mai ciudat e ca mi se pare cunoscuta si simt ceva pentru ea cu toate ca eu nu o cunosc si nici nu am o iubita..stiam ca visele sunt create de subconstientul nostru, dar ca nu folosesc sentimente si niciodata nu pot memora fata celei din vis oricat as incerca...Imi puteti spune daca este ceva normal si cum se face ca mereu visez acelasi lucru dar intr-un fel e diferit de fiecare?

11 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Tu o visezi de fiecare data diferit? Adica infatisarea ei este schimbata? Probabil e aceeasi persoana doar ca arata altfel. Poate si in viata reala tu o cunosti. Simti ceva pentru vreo fata?

| voxis12 explică (pentru Aasdfghj):

Simt multe pentru o fata.dar ea nu.

| RainmakerX a răspuns (pentru voxis12):

Ma bucur ca te-am ajutat!
Daca simti ceva pentru o fata atunci fii mai apropiat de ea... si spune-i ce simti atunci cand consideri ca este momentul. Cine stie? Poate ca simte si ea ceva dar este mai retrasa si nu-si arata sentimentele.

Baiatul face primul pas de obicei.
Daca l-ai facut si te-a refuzat deja atunci incearca sa treci peste...gasesti alta. E lumea plina.

Ps :
Uita-te aici daca vrei
https://www.youtube.com/watch?v=UX2tefQHNmk

| voxis12 explică (pentru RainmakerX):

Am incercat de 3 ori.dar acelasi lucru.

| RainmakerX a răspuns (pentru voxis12):

Ai fost refuzat de 3 ori?
Nu conteaza asta. Nu-ti mai cauta iubite din acestea pline de fite, care "au toata planeta la picioare". Exista multe fete dragute dar retrase care se simt asa ca tine. Nu le vezi intrucat ele nu ies in evident, asa cum nu iesi nici tu. Nu ai cum sa fii observat daca stai in casa.
Incearca sa cauti acest tip de fete...nu este greu dar trebuie sa fii atent *foarte atent* la comportamentul lor. Asa iti dai seama de felul lor de a fi.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Frate... asta li se intampla tuturor la un moment dat.
Asta ti se intampla daca nu ai iubita si daca ai vrea sa ai...

Adormi cu gandul la asta * ca ai vrea o girlfriend*. Chiar daca nu vrei, trebuie sa recunosti ca macar 1 data te-ai gandit la asta, nu?

Un "no lifer care sta la pc?"... mda.
Omule! Cine nu te lasa sa te schimbi?
Schimba-ti stilul! Stiu ca este greu dar daca te fortezi cateva saptamani atunci o sa reusesti.

Nu mai fii negativist! Incearca sa ai mai multa incredere in tine.
Daca vrei sa tii minte atunci incearca sa faci asta :
Culca-te intr-o camera intunecata.Atunci cand te trezesti sa nu te uiti direct la fereastra, sa nu te uiti pe tavan... Inchizi ochii si te gandesti la ce ai visat.
Oricum, imaginea acelei fete este creata de tine. Sa nu crezi ca o sa-ti gasesti o iubita pe care ai visat-o seara de seara fara s-o vezi macar.

E normal.Visez de multe ori acelasi lucru dar diferit... De ce? Pai simplu, sunt anumite saptamani in care te gandesti mai mult la un lucru anume si de aceea il visezi mai des.

Schimba-ti stilul! Esti negativist. Trebuie sa capeti mai multa incredere in tine si sa-ti gasesti o prietena caci se vede ca asta vrei.

Succes!

| Bianca765 a răspuns:

Pai cum tu o visezi pe ea si ea te viseaza pe tine atunci cand visezi o persoana de mai multe ori se zice ca ea a adormit cu gandul la tine, incearca astfel in fiecare dimineata sa iti notezi o caracteristica, azi ochii, maine buzele si asa o sa ii faci un portret, funda?

| voxis12 explică (pentru Bianca765):

Nu..nu se intampla asa...mereu visez o fata, si de fiecare data ea e diferita si locul e diferit...si mi se pare cunoscuta chiar daca n-am vazut-o niciodata si in acelasi timp simt si ceva pentru ea..de fiecare data

| AnonimA47 a răspuns:

Cred ca trebuie sa iti faci o iubita.

| voxis12 explică (pentru AnonimA47):

Ma gandeam si eu la asta...dar cine accepta un no-lifer care sta toata ziua la PC?