| XatomisX a întrebat:

De 2 saptamani tot visez o fata foarte frumoasa de vreo 15 ani (eu am 17) si sunt indragostit de ea dar foarte frumoasa este oare ce sa insemne asta? de ce tot visez asta ma gandesc la ceva? in somn ea e iubita mea cum ar venii foarte ciudat straight face ma simt cand ma trezesc parca imi pare rau

7 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Esti indragostit de ea, ce alte lamuriri mai vrei?
Te gandesti la ea, si noaptea subconstientul tau iti arata ceea ce vrei tu sa vezi, ce iti imaginezi.
Ce semnificatie ar putea sa aiba un vis?
Du-te si vorbeste cu ea, nu doar saliva in timpul noptii.

| XatomisX explică (pentru MasterOfDisaster):

Da dar nu e nicio fata asta ma mira laughing nu sunt indragostit de nimeni si totusi visez laughing

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru XatomisX):

Aaaaa laughing.
Din cate vad toti am crezut ca tu cunosti fata respectiva (ca ea exista) si ca tu esti chiar indragostit de ea.
Pai eu stiam ca nu visam persoane pe care nu le cunoastem. Ca visam doar persoane pe care le-am vazut cel putin o data, si a caror imagine ne-a ramasa ''inregistrata'' in subconstient. Deci tu precis ai vazut fata asta din vis.
Cat despre ce inseamna chestia asta..habar n'am. E doar un vis, si eu visez multe ciudatenii si nu caut explicatii.

| TheAce a răspuns:

E un fapt bine cunoscut ca ceea ce visezi noaptea e de fapt consecinta gandurilor tale pe timp de zi. Altfel spus, visezi noaptea ceea ce vezi ziua intr-un fel sau altul, direct sau cu ajutorul subconstientului. Si cum e imposibil sa visezi persoane pe care nu le cunosti, nu pot decat sa afirm ca tipa aceasta inseamna mult pentru tine. Eu zic sa nu mai stai pe ganduri si s-o abordezi si in lumea realahappy

| SimonaQs a răspuns:

Astea sunt doar niste fantezi dale tale dar inseamna ca te gandesti foarte mult la ea si o visezi noaptea sau poate ca o vezi prea des si iti sta gandul doar la ea happy

| Flaviia16 a răspuns:

Doar in vis e iubita ta? O viseszi pentru ca seara sigur inainte sa adormi te gandesti la ea si poate cum adormi cu gandul la ea...continui sa te gandesti la ea si in vis dar sub o alta forma

| withoutname29 a răspuns:

Buna. Visul nu reflecta decat dorința de a fi cu ea. Te gandesti prea mult la ea in timpul zilei, si probabil de aceea o visezi.