| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata.
Am 13 ani, 1, 59-1,60 si 52 kg. Faza e ca pe 3 iulie o sa merg la mare, si vreau ca pana atunci sa slabesc. Vreau sa imi spuneti cate kg ar trebui sa am, si sa imi dati o dieta rapida si eficienta...
Va rog frumos sa raspundeti repede! Funda+vot!

6 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Esti si grasa tare, ce pot sa spun.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Florentina9210):

E balena, ce putem sa spunem.

| Florentina9210 a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

E destul de bine, tipa. Nu cred ca ar mai avea nevoie sa slabeasca.

| UnBroken2016 a răspuns:

Esti deja slaba, ce vrei sa faci sa devii anorexica? Copii tampiti.

| BadAngel3 a răspuns:

Ma copila, iti trebuie timp sa slabesti. Ai putea sa pierzi intr-o luna 3-4 kg, sanatos. Infometarea nu e buna, mai rau o sa iti faca, si la fel si epuizarea la maxim. Acum depinde si de organism. Au fost persoane care au urmat aceeasi dieta timp de o luna si ce crezi? Una de abia daca a slabit 1 kg si alta a slabit pana la 5. Nu e usor. Trebuie sa o respecti si incontinuare, ca dupa aia sa nu se depuna kilogramele in 2-3 zile la loc.Mai ales ca daca urmezi o dieta drastica, corpul poate ceda. Si eu vreau sa slabesc. De o saptamana o tot tin asa. Nu am o dieta,, regulata,, sau drastica, ca sa spun asa. Mananc mai putin si mai sanatos. Exercitii cel putin 20 de minute. Uneori pot ajunge la 3 ore. Daca ai role sau bicicleta iesi afara si mergi asa cam o jumatate de ora. Nu mai manca grasimi multe. Eu le evit cat de mult pot, si normal, fara dulciuri sau sucuri acidulate. Bine, din cand in cand mai ai voie sa te rasfeti cu cate o feliuta de prajitura.Rezultatele se vor vedea in scurt timp. Asta daca vrei sa slabesti 4-5 kg, daca nu, o dieta mai severa.Nu e nevoie sa te fortezi sa faci exercitii din prima. Corpul nefiind obisnuit, nu o sa reziste mult. Poti sa faci cateva genoflexiuni ( de exemplu ) apoi sa te relaxezi un minut. Atentie, nu lasa trupul sa se simta confortabil de tot.
Noroc.

| SurprisedGuurl a răspuns:

Va rog, răspunsuri rapide!