| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa stiu si eu ce parere aveti despre tatuaje, in special despre tatuajele scrise intr-o limba moarta gen latina sau rune, ce parere va lasa un om care are asemenea tatuaj pe corpul lui?

4 răspunsuri:
| syd2 a răspuns:

Fiecare cu nebuniile lui.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Despre tatuaje nu stiu ce sa zic. Eu nu mi-as face pentru ca asta ar insemna sa il am toata viata. Runele mi se par interesante, ba chiar unii oameni sunt pasionati cu adevarat de ele. Am intalnit in mediul virtual oameni care stiau sa scrie si sa citeasca in Quenya(nu e chiar limba moarta deoarece nu e recunoscuta). Quenya e asa zisa limba a elfilor inventata de Tolkien.

| Lina1993 a răspuns:

Hei, iubesc tatuajele, am si eu mai multe. Iar oamenii cu text scris in latina sau rune, mi se par interesanti si misteriosi happy

| THTattoo a răspuns:

Salut. Este mult mai bine decat in engleza. Important este ca textul sa il ai de la cineva care este cunoaste limba respectiva bine, altfel pot aparea greseli.
www.tatuajbucuresti.ro