| HalloweenSamy a întrebat:

Ce parere aveti despre baietii cu tatuaje dar si fete... Eu am 14 ani si de cand eram mic imi doream tatuaje si am si o lista cu idei de tatuaje. Tatuajele care le am pe lista ma reprezinta si chiar le vreau dar multa lume crede ca baietii cu tatuaje sunt duri, puscariasi etc. Dar eu sunt exact opusul rolling on the floor al meu uraste tatuajele si nu le poate suporta dar vreau sa ramana imprimat pe mine pe veci cine sunt. Un baiat caruia ii plac toate animalele uraste violenta etc. Sunt un Pacifist dar vreau tatuaje. Deci sa revin la intrebarea mea: Ce parere aveti despre baietii cu tatuaje. Dar nu vreau doar un cuvant gen frumosi urati vreau sa stiu si de ce. Multumesc si dau funda cu siguranta :**

Răspuns Câştigător
| puppetmaster a răspuns:

Gandim la fel la partea cu"vreau sa rama imprimat pe mine pe veci cine sunt". si eu intentionez sa-mi fac cateva tatuaje si cred ca baietii cu tatuaje sunt curajosi si independenti, cu un caracter puternic si sigur pe el, deoarece au curajul si siguranta sa-si exprime caracterul tuturor......sunt tari

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Pustiule,la varsta ta gandeam la fel, tatuaje, cerceii, etc.Din astea 2 am ales cerceii.Sa iti spun de ce.Nu raman semne(Specific, asa de mari ca la tatuaje, doar semne micute de la cerceii)Cand te plictisesti de ei, poc ii arunci si nimic grav, raman cateva gauri ici colo dincolo.La 15 ani am pus primul cercel in stanga.Pe la 16 sau 15 jumate, a urmat al 2 tot in stanga(mai sus putin)Pe la 22 a urmat cel in limba(dar deja sunt adult, numai conteaza acum)Sfatu meu, alege cerceii. Tatuajele? Vrei sa te angajezi undeva, se cere fara tatuaje, ce faci? Te costa mai mult sa il scoti decat te-a costat sa il faci.De acord unii pot spun si fara cerceii, eu ii scot si ma primeste(Sau nu?(nu ii scot ma referblushing) Oricum alege cu grija.Pariu ca parinti tai opteaza spre cerceii laughing

| IsabelaIssa a răspuns:

Eu nu cataloghez niciodata un om dupa tatuaje. Ca sa faceau prin puscarii inainte, nu inseamna ca este o regula generala. Fiecare isi tatueaza pe corp ceva ce il reprezinta, copilul lui, mesaje, tot felul de lucruri reprezentative. Apreciez totodata aceasta arta.

| doreal a răspuns:

Sunt faine. Si inca o data omul judeca dupa infatisare. De ce te-ar interesa ce vorbesc altii despre tine? Cred ca ai alte treburi mai bune de facut. laughing