| Sebi2023 a întrebat:

Salut! Voi ce părere aveți ca și în ziua de azi unii profesori își bat elevii la școală?

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Cei care recurg la astfel de metode sunt aceeasi profesori care predau si acum 20 de ani, blocati mental sau nostalgici dupa blocul comunist unde respectul se impunea prin violenta, trebuie montate camere in salile de curs si trasi la raspundere in situatile de genul, mai ales la clasele 1-4 unde copii sunt prea mici sa se apere.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimeni nu are dreptul să dea intr-un copil

| AlexisZLS a răspuns:

Ma mir ca in secolul si anul asta inca scapa nevatamati profesorii de genul.

| andrey69 a răspuns:

Fiindca acele mici batai( tras de perciuni, dat cu rigla peste palme ) pot spune ca nu ne au omorat si nici nu ne au distrus, ba din contra, au ffavut parte din educatie.Cu ani in urma elevii aveau bun simt fata de profesori, invatatori, batrani ceea ce in ziua de azi nu mai exista.S a ajuns ca elevul sa bata profesorul, sa nu mai aiba bunul simt care era odata si era necesar

| Eusuntd a răspuns:

Cei care fac asta nu merita sa fie profesori. Si nu numai, nimeni nu ar trebui sa lovească un copil.