| blackkrose a întrebat:

Ce parere aveti de scoala din ziua de azi?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Intr-adevar, adevarata reforma a scolii va fi cea a continuturilor.Prea multa informatie in scoala romaneasca. Daca nu se umbla aici pot sa mute ei de trei ori gradinita la universitate si invers, tot nu se va obtine performanta dorita.

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Este multa materie inutila care trebuie eliminata.Esentialul trebuie invatat si scopul ar fi trebuit sa fie imbogatirea culturii generale.Sunt multe lucruri care nu iti folosesc la nimic in viata chiar si de la cele mai importante materii cum zic unii matematica si romana.Copii nu sunt interesati la scoala pentru ca nu se invata nimic interesant ci numai inutil.Ar trebui sa se schimbe repede structura materiei si ar starni mai mult interesul elevilor.

| martutza a răspuns:

Scoala s-a schimbat si numai este ceea ce a fost odata, candva e dificil in ziua de azi sa fii elev