| InvisibleGirl a întrebat:

Ce parere aveti despre : "Scoala in ziua de astazi "?

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Scoala este exact ca un SRL. Profesorii sunt foarte slab pregatiti si mai au si tupeul sa taie si sa spanzure. Au pretentii la salarii mari dar au vacante exact cand au si elevii (ei zic ca vin si in vacanta la scoala, dar ce crezi ca fac atunci? freaca menta si beau cafele, ca doar lipseste obiectul muncii... doar nu-si predau intre ei lectia) Directorii isi trag banii din spagi si isi cumpara case. Elevii nu mai invata nimic, sunt obsedati de curvasaraie si de moda. Nimeni n-ar pune mana pe carte sa mai citeasca cate ceva (nici profesorii nici elevii)

Funeriu, ministrul educatiei este cireasa de pe tort. E cel mai slab ministru din cati a avut Romania (din multe puncte de vedere) nu are studiile echivalate si este redus dpdv mintal.

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Sincer e o pierdere de timp,sa iti faci o idee, la toate interviurile la care am fost mi-au spus ca nu'i intereseaza diplomele mele,si ce stiu sa fac/calitati/defecte/aptitudini etc... Faci o facultate,dar esti pregatit doar pe partea teoretica pentru anumite domeni+ca pentru un post bun trebuie sa cotizezi, rar se intampla sa fii la timpu potrivit si la locul potrivit! Oricum e bine sa ai macar o diploma de bachappy

Robotelu asta in loc de Ideie imi editeza idee, ciudat.

| cre1onnnn a răspuns:

O mizerie.Colegii scuipa profesorii in clase, deci nu te gandii la ceva "marfa cul"

| InvisibleGirl explică (pentru cre1onnnn):

Si eu sunt in clasa aXIIa...si stiu exact ce zici ideea nu era asta.Ideea e ca profesorii nu isi mai dau nici un interes.E un dezinteres total! Nu isi tin orele.Dau note mari pe nimic.Nu mai poti face diferente intre un el destept si un elev care nu invata si asa mai departe.Motivatia lor : "Salariu nostru e bataie de joc " ...asa si aici cu ce am gresit noi? Se duce de rapa lumea!

| ROB3RT89 a răspuns (pentru InvisibleGirl):

Crede-ma,si tu daca erai in locu profilor, procedai al fel! Si au dreptate cand spun "Salariu nostru e bataie de joc " in ziua de azi daca vrei sa supravietuiesti, trebuie sa fi mai hot ca hoti!