| MaxNg a întrebat:

Salut,vreau sa deschid o pagina pe facebook unde o sa postez un cont unde oamenii pot constribui cu o suma de bani sau sa doneze jucari, dulciuri sau altele la o anumita adresa pentru a ajuta familiile sarace.
Ce parere aveti este o idee buna? m-am gandit foarte mult la ideea de a ajuta familiile nevoiase.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ideea ta este sanatoasa, dar probabil ca nu te-ai gandit ca-ti trebuie si o autorizatie.

| MaxNg explică (pentru neutrino):

Daca vreau sa ajut o familie saraca imi trebuie autorizatie?

| neutrino a răspuns (pentru MaxNg):

Nu poti strange bani de la populatie fara sa fii "legala"!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E frumos ce vrei să faci. dar nu cred că vor fi prea mulți doritori.

| MaxNg explică (pentru anonim_4396):

1 leu daca pune fiecare familie si tot se strang bani, decat sa dai banii pe tigarii mai bine donezi cativa lei stiind ca ajuti o familie.