| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa dorm linistit si sa ma trezesc dimineata cu mintea limpede si m-am gandit la o casca de protectie impotriva radiatiilor,undelor radio electromagnetice. Ce parere aveti? Si de unde as putea cumpara o folie de protectie anti radiatii? Multumesc, dau Funda!

2 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Marea ta problemă este că "radiațiile", în cazut tău, vin din interior, nu din exterior.
Oricum, dacă găsești, nu ți-o pune pe cap (ăla de sus), pentru că n-ai ce să protejezi acolo.

| liviu890 a răspuns:

Marea majoritatea a oamenilor dorm linistiti noaptea. De fapt toti pe care ii vezi pe strada dorm linistiti noaptea si dimineata se trezesc cu mintea limpede. Ghici ce! Nici unul din ei nu doarme cu casca de motociclist pe cap. Mai bine incearca sa dormi ca un om normal si lasa prostiile! Nu te mai uita atata la TV, mai ales la documentare cu oameni nebuni care isi pun nu stiu ce pe cap de frica radiatiilor!