| Doarunaltutilizator a întrebat:

Salutare fratilor(de acum incolo asa o sa incep fiecare intrebare)
Voi v-ati dorit sa va fi nascut prin anii 1990?(intrebarea asta e pentru generatia care s-a nascut prin anii 2000-2001, dar si ceilalti pot raspunde)si sa traiti acele vremuri de alta data cand pe atunci nu erau tablete si alte ghegeturi care exista in prezent si singurele distractii ale copiilor de pe atunci erau sa stea in parc cu prietenii sa manance inghetata si sa joace fotbal, si care se jucau cu console din ale cu jocuri care mergeau pe baterii cred ca le stiti si sigur v-ati jucat pe ele candva se mai gasesc si acum si se vand cu 10 lei si sa va uitati la diverse desene animate ale copilariei de prin acea generarie care pe atunci chiar erau bune de vazut ca Spiderman,Liga Dreptatii,Nascar,Batman,Regele Shaman, Duel Masters si altele si cand pe atunci lucruruile nu erau ca pe acum si nu vedeai baieti si fete care nici nu sunt la liceu si fumeaza la coltul blocului.

Răspuns Câştigător
| syd a răspuns:

Nu, fiindca nu as fi cunoscut persoanele la care tin acum

11 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Sora mea e născută în anul 2000 și cu toate că acum e obsedată de telefon, în copilărie (până pe la 12-13 ani adică) n-a fost interesată de toată tehnologia asta. Stătea afară și încă se juca împreună cu prietenele ei cu noroi.

| Drimmero a răspuns (pentru Musique):

Generatia asta incepand cu anul 2000 e lesinata dupa tehnologie, rar mai vezi copii sa se joace cu o minge pe afara, sa se joace diferite jocuri ale copilariei. Trec pe strada si vad toti copii cu tablete, telefoane, etc, iar ei avand abia 10-11 ani. E clar, e alta generatie, una a tehnologiei.

| Drimmero a răspuns (pentru Musique):

Prin anii aia m-am nascut eu, cu siguranta nu imi doream sa fiu partas nenorocirii lui Ceasca', sunt multumit cum m-am nascut si in ce vremuri! Generatiile s-au schimbat, tehnologia e un complex pentru toti.

| Musique a răspuns (pentru Drimmero):

Eu văd zilnic copii care aleargă după o minge... e drept, știu să folosească telefoanele poate mai bine decât mine, dar, măcar se joacă. (5-10 ani)

| Drimmero a răspuns (pentru Musique):

Mai sunt si copii care fug dupa minge, din ce in ce mai rar. Sa stii, ei pe telefoane, tablete, pc-uri fac o groaza de lucruri, iar noi doar sa folosim youtube sau alte lucruri, bwuahahahaha, ne dau clasa!

| KodrutZ a răspuns:

Ce sint alea "ghegeturi"? Stai ca 1990 e fis. Sa va fi nascut voi in 1980 sa fi prins juma' de ora de desene animate la TV pe saptamana. Acum daca iti da cineva cadou o carte te simti jignit (nu tu in special, generatiile mai proaspate la modul general).

| Doarunaltutilizator explică (pentru KodrutZ):

Nu ma simt jignit imi place ca iti exprimi parerea, imi place asta la toti userii de pe site chiar daca e buna sau rea.
Totusi iti dau dreptate tie pe timpul comunismului lucrurile erau altfel regimul ala avea avantaje dar si dezavantaje in Romania si unii zic adultii in general ca generatiei de azi nu prea ii mai pasa de politica si chestiile astea, ca adultii vor ca comunismul sa vina inapoi eu in momentul de fata nu stiu care ar fi mai bun comunismul sau democratia de acum, oricum nu o sa existe un regim perfect indiferent in ce tara ai fi acel regim din tara respectiva o sa aiba dezavantaje.
Dar ne abatem de la subiect.

| KodrutZ a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Adultii sint cretini, iar generatiei de acum ar trebui sa ii pese. Nu de alta, dar democratia iti permite - teoretic cel putin - sa schimbi ce si cum se intimpla, dar pentru asta nu trebuie' sa mergi sa votezi pe o bere si pe un mic. Nu are legatura cu regimul in mod deosebit faptul ca inainte cartile erau mai mult decit sint acum toate porcariile electronice la un loc. Lasind deoparte comunism vs altceva, un lucru e cert - cartile te lumineaza, smart-ceva-urile te timpesc.

| RAY a răspuns:

Eu m-am nascut in 89 desi sunt fericit macar pentru asta, acuma cu generatia din ziua de azi daca asta se promoveaza ei ce sa faca?

| NellieLovett a răspuns:

Da.Sa traiesc in 2 milenii.

| RihannaAsx a răspuns:

Oarecum da...