| anonim_4396 a întrebat:

Salutare...Imi place de un baiat, dar eu cu acesta suntem cei mai buni prieteni...Am incercat sa ma dau la el, dar el mi-a zis ca ma vede ca pe o sora. Ce sfaturi imi dati?

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu mai insista ca nu are rost, risti sa pierzi un prieten adevarat.

mira
| mira a răspuns:

Respecta-i dorinta.Nu mai insista. Poate intr-un viitor te va descoperi si pe tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este clar ca nu vrea mai mult, nu este pregatit sau nu te place indejuns sa fiti prieteni mai intimi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sfatul meu ar fi:sa incerci sa comunici cu el cat mai mult si sa te apropii de el mergand la restaurante dar nu tarziu, sa aveti conversatii cat mai multe despre dragoste si despre ce ar crede el daca o fata l-ar place, dar depinde de ce varsta ai tu, deci daca esti mica poti sa te dai la un nivel mai jos adica sa nu te dai la el ci chiar sa fii mai dragastoasa si sa te comporti exact ca o sora, sa nu o iei prea in serios iar daca esti mare poti incepe sa te dai la el cat mai mult si sa incepi ce continea primul sfat, primele comunicari ale mele, deci daca vrei sa mi le urmezi as fii bucuroasa dar daca nu nu ma supar. Sper ca ma intelegi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna...pai daca tie iti place de el, si lui nu., mai asteapta. poate se va indragosti de tu, sau te vei indragosti tu de alt baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da...cred ca asa estraight face. Dar in ultima vreme se poarta ciudat:-s