| LordCristobal a întrebat:

Salutare oameni faini!
In ultimii ani am văzut scenarii interesante in politica, gen un negru a devenit președintele SUA iar recent Marea Britanie are un premier indian.
Ce parete aveți despre următoarele posibilități?
Este posibil ca în următorii 50 ani că România să aibă un președinte sau premier țigan?
Dar ca un roman să fie prim ministrul Belgiei?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Presedintele ala negru, este cetatean american, nascut in america. Premierul indian, este de fapt cetatean englez.

Daca in RO ar putea ajunge presedinte un tigan? Daca are studii superioare si este cetatean roman, de ce nu?
Tu atribui cuiva job dupa culoarea sau rasa? Asta arata ca esti rasist laughing
Un om daca e capabil sa ocupe o functie, nu vad problema. Tu ce probleme vezi in chestiile astea?

Un roman daca nu este cetatean al belgiei, niciodata nu va ocupa acea functie, indiferent cit de bun este.
Daca este cetatean belgian si daca legea din statul ala ii permite asta, atunci orice este posibil.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Peste 50 ani?
pai nu la anul era vorba sa fie Ciolacu premier?

| LordCristobal explică (pentru suntserios):

Am uitat că Violaceu e tigan.)))

| timidu89 a răspuns (pentru LordCristobal):

Udrea e țigancă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu. 2. Da, în fiecare marți.

| VoidEternal a răspuns:

Nu și nu.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

1 & 2. E greu de prezis ce se va întâmpla în următorii cincizeci de ani. Drace, nici mâine nu știm ce va fi și tu ne ceri să știm cum va fi pe vremea nepoților sau strănepoților noștri. Oamenii din 1871 (când s-a înfințat Imperiul German) oare știau că peste 50 de ani Germania va deveni o republică, în Rusia va fi comunism, Austro-Ungaria se va dezmembra, lumea a trecut printr-un război mondial și încă unul e pe drum? Asta ca să nu mai vorbesc de schimbările pe plan cultural sau social. Gândește-te că dacă cineva îți zicea în 2019 că noi, în următorii trei ani, vom surprinde o pandemie, ascensiunea dreptei extreme în Europa și un război între Rusia și Ucraina i-ai fi râs în față. Nimeni nu știe ce curs va lua istoria. Așa cum nimeni nu știa în 1868 că după unirea lui Cuza făcută cu doar nouă ani în urmă va urma alta, așa cum nimeni nu-și închipuia în Rusia anilor 1940 că Uniunea Sovietică se va prăbuși, nimeni nu are habar ce va fi peste 50 de ani.