| claudiu123 a întrebat:

Salutare TPU, acum 4 zile am instalat windowsul in partitia D, iar eu il am si in C... deci am windows pe ambele partitii, ambele sunt xp. Oare daca il sterg pe cel din partitia C imi mai merge calculatorul? Eu cred ca il folosesc pe cel din D pentru ca atunci cand downloadez ceva se duce in program files in D. Vreau un raspuns sigur si daca exista vreun expert in calculatoare pe aici va rog lasati un id de messenger sau bagati'l pe al meu : messi_clau@yahoo.com

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da o sa mearga...
dar s-ar putea sa nu il poti formata pentru ca unele fisiere din windows sunt protejate deci mai bine reinstalezi windows-ul si stergi ambele partitii...

| badboy18 a răspuns:

Da merge. sfatul meu e sa il formatezi tot pc-ul
sau sa instalezi windowsul in d, formatand c-ul la instalare

| claudiu123 explică (pentru badboy18):

As vrea sa'l formatez, am cd cu windows dar acum imi da o eroare cum ca nu sunt administrator pe pc cand vreau sa'l instalez, dar eu sunt deja pe contul meu pe care sunt administrator si am intrat si pe contul de administrator, dar tot nu merge... ai vreo rezolvare?

| badboy18 a răspuns (pentru claudiu123):

Pai nu ar trebui sa iti dea eroare...pui cd-ul la inceput cand deschizi pc-ul
bootezi si formatezi apoi c nu vad ce eroare ar putea sa iti dea :S.