| ioionel a întrebat:

Am o problema cu receiverul digi, mi-am facut abonament la digi si mi am luat receiverul in afara tarii.A m 4 luni de cand platesc fara sa il fi folosit pentru ca...nu merge. De nou l-am luat stricat. I-am facut service, apoi iar l-am luat cu mine. Iar nu merge, iar e stricat, nu stiu ce sa mai fac. Cei de la digi zic ca nu pot anula abonamentul. Dar macar sa imi dea alt aparat. Pot face undeva vreo reclamatie, ceva? Multumesc anticipat

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cate stiu eu Digi nu emite in afara tarii, asa ca, areceptorul poate fii folosit DOAR in Romania.
Pentru orice alta tara, peste granitele Romaniei, trebuie sa iei un receptor local din tara respectiva.
Tie chiar nu ti-au spus cei de la Digi ca poti sa-l folosesti numai pe teritoriul romaniei, unde se emite?!