| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre fenomenul Padurea Horia Baciu?

P:S:Uitati-va la profilul meu si raspundeti la ultima intrebare sunt sigur ca v-ar placea(nu imi fac publicitate)

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu se numeste Horia.

| Kreisegger a răspuns (pentru mira):

Ma rog eu asa stiu(greseala mea) happy

| 0Alexander0 a răspuns:

Cand o sa ajung acolo, o sa iti pot raspunde concret. Acum, nu ma iau dupa nu stie ce relatari/aparitii pana nu vad cu ochii mei.

| untu a răspuns (pentru 0Alexander0):

Fii atent si sa ai grija ce umbli pe acolo! Risti sa fii disparut ca in Triunghiul Bermudelor sau poti fii rapit de extraterestri! Este un mister total acolo!

| T4zu a răspuns:

Salut, pentru inceput cum zicea un coleg mai jos se numeste Hoia si e cuprinsa intre Cluj-Napoca si comuna Baciu.
Ei bine, eu locuiesc in unul de mai sus. Ziua daca mergi, nu trebuie sa ai nici o grija, eu personal vara ma duc la gratar acolo si e foarte frumos, e drept ca mai adanc in padure, catre comuna Baciu, din cele auzite se intampla ceva, cat se poate de real, exista multe speculatii, am prieteni ce au fost si au spus ca nu au intalnit nimic ciudat si la randul lor prieteni de ai lor au intalnit ceva mai ciudat, ceva magnetic, dupa cum am auzit... Multi vor sa plece in padure, dar putin o fac.
Si inca un loc "bantuit" din Cluj, a fost o casa din Apahida, care am fost acum pe strada pe care este situata si este daramata, dar acolo ce a fost, a fost pe bune, ca si in Fenomene Stranii.

| T4zu a răspuns (pentru T4zu):

Daca esti amator de senzatii tari, poti sa le faci o vizita, dar nu iti recomand happy

| daniel33441 a răspuns:

Teama indusa simplu.

| sucdemere11 a răspuns:

Salut! Din punctul meu de vedere nu cred ca padurea are vreo legatura cu ceea ce iti inchipui, resimti cand esti in zona in care se afla aceasata padure.
Pbroblema este ca tu atunci cand te afli in padurea respectiva, mintea ta isi face fel de fel e iluzi care sa iti induca starea aceea de teama profunda.
Mentionez ca asta se intampla cel mai des noaptea si nu doar in locuri care se spun despre ele ca ar putea fi bantuite, ci chiar si in locuri obisnuite. Daca nu ma crezi incearca sa te gandesti la ceva anormal (fantome, fenomene inexplicabile...) si intr-un loc obisnuit care este mai putin luminat.