| EricaElena a întrebat:

Ne pune profa sa facem un articol pentru revista scolii la franceza, dar nu stiu ce! Nu stiu ce desen pot face daca as vrea (fara turnul Eiffel ca s-a facut), nu stiu ce ghicitori sa fac, nu stiu ce glume sa iau, nu am nicio idee crying Ajutooor! Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| Dudu24 a răspuns:

Pai fa un desen cu: branza aia cu mucegai, un francez sau un mim mancare vin, intr-o parte turnul ala al vieti si pe langa scrii citate si... in franceza si toate sa fie aruncate pe foaie gen in coltu din stanga sus pana mai jos si inclinat turnu Eiffel, pela mijloc un mim sau un francez si pa langa ri mancarea specifica francezilor:cornuri cu unt, vin, branza cu micegai si multe altele. Sfat:intra pe google sa vezi ce mancare mai au specifica si intra sa vezi citate si bla bla bla ce mai ai tu nevoie. Sper ca ti-am dat o idee. Aaaa sidaca nu te pricepi la desen roaga un prieten sau mai stiu eu cine sa te ajute! Spor la treaba!

2 răspunsuri:
| MgdDroopy a răspuns:

Nu inteleg de ce trebuie as va "luati" doar de cladiri? Franta a ajuns celebra si pentru marii scriitori sau pentru regii renumiti.
Ca sa nu mai spun de parfumuri si designeri happy (Coco Chanel a revolutionat moda si a ajutat, prin ceea ce a creat ea, la emanciparea femeii)

| Dudu24 a răspuns (pentru MgdDroopy):

No fi tu ala destept!