| anonim_4396 a întrebat:

Vreau o părere din partea voastră. Care facultate credeți că e mai bună: Facultatea de Matematică-Informatică sau Facultatea de Automatică și Calculatoare? Doresc să știu care e mai potrivită și de ce pentru IT-ist.
Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri!

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Depinde pe ce te axezi.
Daca vrei pe hardware, merge a doua!
Daca vrei programare, merge prima.
Acum evident, experienta e cea mai importanta.

| catalan98 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Da, este adevărat că experiența e cea mai importantă. Dar eu aș vrea să mă axez mai mult pe partea de software, deoarece mi-aș dori să lucrez în ceva de genul: informatician, programator, expert de asigurare a calității (testing) în firme software; analist și consultant software; arhitect de sistem sau produs software; dezvoltator aplicații Web, designer Web (ceva de genul).