| BRG a întrebat:

Sărut mîna doamnelor şi domnişoarelor ce preferaţi pantofii comozi gen adidaşi, sau pantofi eleganţi cu toc înalt. Mulţumesc tuturor. Sărut mîna.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Eu una prefer pantofi cu toc inalt happy imi place sa ma imbrac cat mai elegant asa ca adidasi nu sunt cele mai frecventate incaltaminte de catre minelaughing dar cand merg la alergat sau cand ma imbrac sport normal ca port adidasi happy
Pa, pa

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ambele variante dar în funcție de situație!
Cu plăcere.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Pantofii comozi.Numai pantofii comozi.Tocurile ma omoara cu zileoh go on

| Rukhsandra a răspuns:

Sincer pe tocuri imi rup gatu' deci raman la adidasi si tenesi si balerini comozirolling on the floor

lolita
| lolita a răspuns:

De zi prefer pantofii eleganti si comozi si pentru noapte pantofii eleganti si cu toc.

| Ana a răspuns:

Cand merg la scoala, sau in parc, bine-nteles ca aleg ceva mai comod, dar daca merg la o petrecere port pantofi.

| marrr a răspuns:

Prefer balerinii si tenesiibig grin Sunt mai comozi, plus ca eu sunt inalta si nu as purta tocuri la ocazii, ci niste pantofi mai eleganti sau opinci.

| gabriela a răspuns:

Intre... Nici chiar adidasi, dar nici cu toc inalt!

| tania77 a răspuns:

Buna.Eu prefer sa ma incalt cat mai comod, deoarece am si ceva probleme cu genunchii, nu zic ca la nunti, botezuri, etc.nu port si tocuri, dar asta mai rar. O zi buna in continuare!

| elenahd a răspuns:

Tocurile sunt elemente exclusiv feminine, definesc provocarea si extravaganta. Dupa cum bine stim, frumusetea unui pantof consta in toc. In alegerea unei perechi de pantofi in cele mai multe cazuri factorul decizional este forma tocului. Daca aceasta desavarseste cu demnitate forma pantofului, atunci isi vor face loc in garderoba femeilor! Prin utilizarea pantofilor cu toc, femeile beneficiaza si de multe avantaje. Daca au statura mai mica, pot masca acest defect. Musculatura se tonifica datorita efortului depus pentru a merge pe tocuri. Orice femeie este mai feminina, mai eleganta. Piciorul devine mai bine conturat si mai suplu. Privirile barbatilor sunt atrase de femeile ce poarta pantofi cu tocuri cui. Pentru toate aceste beneficii, putem lasa deoparte comoditatea. Este adevarat ca nu putem parcurge distante urbane mari pe jos purtand pantofi cu tocuri, insa nu trebuie sa evitam sa purtam sandale sau pantofi cu toc la anumite evenimente. Oricat de inspirata ar fi vestimentatia de seara, se remarca cel mai bine prin prisma incaltamintei cu toc. Incaltamintea cu talpa complet plata este la fel de daunatoare sanatatii ca si cea cu tocuri foarte inalte.Incaltamintea plata poate fi purtata doua trei zile pe saptamana, nu mai mult, iar cei care o folosesc cateva luni la rand trebuie sa se astepte la probleme de sanatate", avertizeaza medicul.Totodata,tot el, medicul, atrage atentia ca cei mai afectati de acest tip de probleme de sanatate sunt adolescentii, care se afla in crestere si care vor ajunge sa aiba necazuri dupa varsta de 20 de ani.Ligamentele si tendoanele sunt puternic influentate de stilul incaltamintei. La fel si muschii, genunchii sau calcaiele. De la contractarea sau inflamarea tuturor acestora se poate ajunge ulterior la artrita.

| blondix_2927 a răspuns:

Depinde de zii, cand merg l chef, petreceri, disco prefer tocuri, iar p strada prefer adidasi, tenesi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, depinde de ce urmeaza sa fac, daca e vorba de o plimbare sau alta activitate in are liber prefer incaltamintea comada, daca merg in oras sau la o petrecere prefer incaltamine eleganta cu toc.