| Mri28 a întrebat:

Salutare.
Doamnelor si domnișoarelor in funcție de ce va alegeți pantofii cu toc sa fie cat mai comozi si sa nu va dea bătăi de cap din primele ore ale purtării.
Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cît de inalte sunt tocurile pe care le porti?

| Mri28 explică (pentru CristiDinBucuresti):

9- 10 cm. Cam pe acolo….

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mri28):

Superb, si nu te dor picioarele? Ce varsta ai ms

| anonimuIl a răspuns:

Nevasta cumpără pantofi cu toc de 8 - 12 cm subțire tocul pentru mers puțin pe jos, casă - mașină, mașină-birou sau casă - mall și mall - casă și cu toc gros și platformă de cam 3 cm pentru mers mult pe jos când mergem ca să slăbim.

Merge cam 6 - 8 km pe jos cu pantofi din ăștia cu tocul gros de 10 - 12 cm și platformă în față.

În poza asta cu ea din spate are în picioare pantofi cu toc de 12 cm și gros și platformă de 3 cm cu care poate să meargă și 6 - 8 km pe jos.

https://postimg.cc/1n77mvqv

| Editocroci a răspuns:

Tocul cât mai mic, dacă se poate inexistent. Tocurile sunt un chin și le port mai mult la ocazii. Există pernițe speciale de pus în pantofi ca să-i facă mai comozi.

| Utilizatornew25 a răspuns:

Bună, eu pot de-obicei stiletto de 13cm când merg la birou și mici întâlniri, daca e sa merg mai mult prefer pantofii de 12 cm, indiferent daca sandale, platforme sau stiletto, dar sandale fără platforma deoarece îngroașă piciorul. Eu spre exemplu așa m-am obișnuit, si sunt ok chiar daca unele femei nu pot pe 13 mie îmi sunt comozi la un interval de 3-4 ore. Depinde foarte mult de ce porti de obicei, daca o viata ai purtat sau nu tocuri, și cât de obișnuită ești sau nu: Sper ca te am ajutat!?

| xval a răspuns (pentru Utilizatornew25):

Buna! Voiam sa te intreb ce functie ai la birou. Si intreb pentru ca vreau sa stiu daca e o regula asa nescrisa ca doar femeile cu functii mai mari sa poarte tocuri la birou sa nu conteaza asta.

| Mri28 explică (pentru xval):

Buna. Eu una port cand vreau sa fiu mai eleganta… sau la ocazii si evenimente. Nu ma ghidez dupa principiul ca trebuie sa lucrez in birou si sa am funcții înalte ca sa port tocuri.