| Chirila_Denisa_1973 a întrebat:

Se mai vindeca vrodata rana din suflet dupa o deceptie in dragoste?

9 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Da, normal ca se vindeca. Tot ce trebuie sa faci este sa mergi inainte si sa iti refaci viata.

| Emma30555 a răspuns:

Da, sigur, doar ca în timp se întâmplă.

| Steregoi a răspuns:

Se vindeca dar doar avand credinta in Dumnezeu ca ne poate da viata vesnica si cu timpul amintirile rele nu ne vor mai afecta cu cat trece mai mult timp. Vei gasi pe altul. Daca nu in acest veac in veacul urmator.

| HazelEyes77 a răspuns:

Da e posibil. C timpul o sa uiti de deceptia asta si n o sa te mai doara ca in momentul acesta. Vei suferi un timp e adevarat dar incet incet vei reusi sa treci peste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că ar trebui să te preocupe mai mult rana din creier...care e clar nevindecată din moment ce pui o astfel de întrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca dai ceva dineros la biserica sigur se vindeca atat raniile actuale dar si alea din vietile tale anterioare si viitoare. Gandeste-te ca iti ajuti aproapele sa isi mentina sanatatea coloanei vertebrale, beneficiind de scaunul ultimului model de mercedes sau ce drac de masina mai e la moda acum printre barbosii hauriti, Dumnezeu o sa vada binele facut si o sa te ajute.Nu uita sa bei agheasma de 3 ori pe zi, te apara de toate nenorocirile. "Amințit"

Tu alegi daca treci peste sau traiesti in trecut. Nimic nu e vesnic asa ca cel mai sanatos e sa nu te amagesti singura sau sa crezi in promisiunile persoanelor din jur .

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa pune mai multa sare pe ranã, nu e de ajuns ca sufera. Dar sa mai de-a si bani pentru suferinta ei, si o rugaciune.
Daa de scãpa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Amințit = Amin + tit = Am mintit. laughing
Daca voiam sa pun sare pe rana o faceam, si aveam grija sa torn otet, spirt si poate si niste soda caustica. :3

| NicholAnneMarie a răspuns:

Cu siguranta! Orice esec amoros este o experienta care te intareste si iti da motivatia sa mergi mai departe. Fericirea ta nu este conditionata de o persoana, indiferent de calitatea pe care o are. Doar tu esti in masura sa iti creezi cadrul prielnic pentru a fi cu adevarat fericita. Ranile trecutului se vindeca odata cu trecerea timpului, insa incepand cu momentul in care accepti si simt nevoia de a continua.