| Paulapetre a întrebat:

Se pot face împrumut bancar sau alte chestii de genul doar cu buletinul? cineva are o copie după cartea mea de identitate. daca nu am nici un venit și nici loc de muncă poate face asta? mă gândesc că nu i așa ușor altfel și a-l face împrumuturi orice persoana de pe strada doar cu Cartea de identitate

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Imprumutul bancar se poate face cu buletinul dar obligatoriu si adeverinta de venit, de la locul de munca, unde trebuei sa dovedesti ca ai contract de munca pe perioada nedeterminata si ai venit lunar, ca sa poti plati imprumutul bancar, altfel nici o banca din lume nu-ti da bani imprumut.

Daca faci imprumut mare de bani, pentru masina sau casa, trebuie sa girezi cu ele, adica daca ramai fara job si nu platesti 3 luni de zile, vine banca si-ti vinde casa sau maina ca sa-si ia banii.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poate.
Pentru un împrumut e nevoie de actele in original, adeverință de venit sau verificarea direct la ANAF și bineînțeles titularul actelor in persoana.

| Paulapetre explică (pentru suntserios):

Da dar am văzut că se pot face și online

| suntserios a răspuns (pentru Paulapetre):

Și alea online se fac cu verificare video. Plus daca nu ai venituri nu dă nimeni credit.

| dullcat a răspuns:

Buna.Raspunsul e nu, dar uite ce zice Politia romana ca se poate intampla : https://www.facebook.com/www.politiaromana.ro/posts/3127741687337044

| VoidEternal a răspuns:

Reclamele alea de "credit doar cu buletinul" nu se referă la faptul că singura condiție de a obține un credit este sa ai un buletin. Se referă la faptul că își fac ei rost de toate celelalte documente de care au nevoie.