| EVA_7591 a întrebat:

Stiti cumva daca bacul se va da la 2 limbi straine peste 2 ani?

4 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Bună.
Sinceră să fiu, și eu peste 2 ani termin liceul, pentru că fac 13 clase.
Eu sunt la profilul Turism și alimentație și voi da bac la română, matematică și engleză.
Din câte știu, depinde și de fiecare profil în parte.
Nu toți dau bacul la fel dacă nu sunt toți la același profil.
Eu una nu cred că se va da bac la două limbi străine.

Toate cele bune!happy

| Ciprian a răspuns:

Nu. Se va da doar la una.

| 4b a răspuns:

2 limbi straine? peste 2 ani? pffff...pai la tara ce-o avem nu mai esti sigur de nimic

| Christina_3780 a răspuns:

Buna. eu sunt la profil uman si ne-a speriat doamna de franceza ca trebuiesa dam la 2 limbi straine bac insa doamna diriginta ne-a zis ca abia din 2015 se introduce legea ce prevede sustinerea competentelor la 2 limbi straine deci nu vom da bac pentru ca treminam in 2013. happy sper ca te-am ajutat si succes la scoala!:*