| M.T a întrebat:

La cate limbi straine se da bacul?

7 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

La doua.
Prima este engleza, iar a doua este urmatoarea limba studiata, asta poate insemna germana, franceza, sau oricare alta.

happy

| Aiicha a răspuns:

La o singura limba straina se da bacul:franceza sau engleza. Cel mai usor e la engleza, parerea mea.
winking

| Xtina_8376 a răspuns:

2...prima este limba de profil a liceului respectiv si in general a 2-a este engleza

| SlowLikeSnow a răspuns:

La una singura engleza sau franceza. Dar daca dai la vreun liceu la care se invata o anumita limba straina in afara de engleza dai si la engleza si la limba straina pe care ai facut-o in liceuwinking.

papa:*

| Reew a răspuns:

La 2 din cate stiu eu.Adica engleza si franceza sau rusa si engleza sau germana si engleza...nu sunt sigura big grin.

| yellowalien a răspuns:

Daca se dau si la anul competente, atunci la una singura, si anume orice limba studiata cel putin 2 ani in liceu. Eu am dat bacul vara asta, asa ca stiu ce spun. nu stiu de unde au scos astia 2 limbi straine thinking
Apropo, in cadrul variantei de bac care s-a dat anul acesta, notele la compentente(implicit la proba la o limba straina) nu conteaza la media finala. Media la bac se calculeaza doar pe baza notelor la cele 3 probe scrise.

| M.T explică:

La 2