| anonim_4396 a întrebat:

Stiti o metoda rapida si eficienta pentru a scapa de sebumul in exces (in special de pe frunte)?

1 răspuns:
| Anapanda a răspuns:

Ingrediente:
miere de albine
suc de lămâie
Stoarce o lămâie bine-bine de tot, iar în sucul obținut adaugă trei linguri generoase de miere de albine naturală. Amestecă până când obții o compoziție omogenă și aplică acest conținut pe față ta, după demachiere, lăsându-l să acționeze timp de 15-30 de minute. Dacă ai doar anumite porțiuni ale tenului grase (de obicei vorbim de zonă T: frunte și nas), aplică doar acolo.

Sucul de lămâie are rolul de a reduce excesul de sebum de pe fața ta, în timp ce mierea îndulcește aciditatea lămâii, hidratând pielea în profunzime, însă fără a o îngrășa.

Aplică această metodă de 2-3 ori pe săptămâna!

Rezultatele se vor vedea încet-încet, chiar de la primele aplicări, iar pe termen lung vei observă o îmbunătățire radicală a tenului tău. În plus, vei scăpa de punctele negre care se formează cu precădere pe tenul gras, precum și de coșuri, care sunt, de asemenea, favorizate de excesul de sebum. Poți citi mai mult și aici: http://pasagera.ro/solutii-pentru-tenul-gras-cu-exces-de-sebum.html