| alexutza222 a întrebat:

Cu ce salvam varfurile uscate si despicate de la ombre? Idei si sfaturi de tratamente naturiste si nu numai.

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Varfurile despicate le salvam doar cu foarfeca. Sorry!
Pentru varfuri uscate foloseste balsam pentru par deteriorat dupa fiecare spalare, masca o data pe saptamana si dupa uscare un balsam leave in sau ulei de argan.
Eu sunt multumita de uleiul Mythic Oil de la L'Oreal.

| VampDiaries a răspuns:

Aplica inainte de somn ulei de cocos. Sper sa te ajute!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Cu ce salvam varfurile uscate si despicate de la ombre? "- Cu foarfeca ^_^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ulei de cocos, migdale, argan aplicat pe varfuri si lasat sa actioneze 6-12-24 de ore, dupa timp.
Si ca sa-l scoti din par iti samponezi parul si lasi spuma sa actioneze 2- 3 minute timp in care masezi parul si dupa clatesti si vezi daca mai ai nevoie de o samponare pe lungime.

| kiri11 a răspuns:

Suplimentul acesta hraneste foarte bine firul de păr stopand caderea si intarind firul, eu il folosesc de putin timp dar sunt multumita : http://centruldepromotii.com/frumusete/hairmastic-s-2502/

| Cristinaaa57 a răspuns:

Nu ai alta modalitate decat sa-ti tai varfurile, dar poti folosii ulei de ricin, ulei de masline