| August99 a întrebat:

Sunt curioasa cum ati reusit sa treceti voi peste durerea unei despartiri, referindu-ma ca relatia cu pricina a fost cea mai serioasa si cea mai sincera pe care ati avut-o.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa nu stai in casa si sa deprimi. Iesi afara, socializeaza, ocupă-te de tine si hobby-urile tale. Ce-a fost a fost, si timpul chiar le vindeca pe toate, trebuie sa ai rabdare si sa nu te izolezi.

Raspunsul de mai sus cu: gasind pe altcineva, nu e ok. E un obicei toxic. Nu intra in relatii cu persoane random, doar ca sa-ti distragi atentia de la fosta relatie (pentru ca nu o sa se intample, oricum). E un gest egoist, e un om, nu un pansament si nu o sa te ajute sa treci peste.

Ia-ti tot timpul din lume si ai grija de tine pana te vindeci:
nu-ti reprima sentimentele, plangi de cate ori simti nevoia, nu tine nimic in tine, vorbeste despre ce lucrurile care te macina
plimba-te
citeste o carte
invata ceva nou
fa sport
scrie!

Pe mine m-a ajutat mult sa tin un jurnal, mi-a facut ordine in minte, a clarificat totul.

| August99 explică (pentru anonim_4396):

Asta incerc sa fac. Stiam ca e un obicei toxic sa iti faci alte "relatii" doar pentru a trece peste. Poti frange inima altcuiva asa. Oricum mersi de raspuns happy

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

OK, nu e ușor dar supraviețuiești

| Freya1 a răspuns:

M-am gandit ca daca era asa buna relatia nu ne desparteam, si am cautat iubire in alta parte.

| SilentRain a răspuns:

Cu greu, mi-am gasit un hobby
si incet, incet in timp l-am uitat

| Lioana a răspuns:

Gasindu-mi pe altcineva.

| ZmeuNinja1980 a răspuns:

Nu am iubit niciodata o persoana suficient de mult incat sa intru in depresie laughing ele m-au iubit

| anonim_4396 a răspuns (pentru ZmeuNinja1980):

Vrajeli.